Museum opening hours: 08.00 : 18.00

Драгослава Срејовића 2

19000 Зајечар, Србија

Предавање Проф. др Драгана Булатовића

Интригантно предавање Проф. др Драгана Булатовића, дугогодишњег професора музеологије на Филозофском факултету Универзитета у Београду, Између “Ноћи у музеју” и „Ноћи музеја“ или како је наратив ушао у музеје.

По речима Проф. Булатовића, „Сам повод за његово гостовање , манифестација названа „10 дана музеја од 10 до 10″, могла би се схватити као жешћа помодност!
Може ли музеј да понесе тај терет привлачног медија и због чега је оправдано да се укључи у ту тешку утакмицу с talk и riality програмима? Шта је музејски наратив, као се мењао његов истински садржај у зависности од промена културних потреба корисника, диктата економије одрживости и меких притисака културних стратегија?“

Ако вас занима да чујете ово занимљиво предавање и учествујете у разговору, посетите Народни музеј „Зајечар“ 14. маја у 19 сати.

ДОБРОДОШЛИ!

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *

Ово веб место користи Акисмет како би смањило непожељне. Сазнајте како се ваши коментари обрађују.