Izložba slika akademskog slikara Branka Dinića u noći muzeja

Sa zadovoljstvom Vas pozivamo na svečano otvaranje izložbe slika akademskog slikara Branka Dinića koja će biti održana u Galeriji Narodnog muzeja Zaječar, u subotu 20. maja 2017. godine u 19 sati.
Izložbom pod nazivom SLIKE Branislav Dinić predstavlja novi ciklus koji je nastao u prethodnih šest godina.
Ovom izložbom naš Muzej se pridružije manifestaciji Noć muzeja, jedinstvenom kulturnom spektaklu, kada muzeji širom sveta otvaraju vrata publici.

U Noći muzeja predstavljena je izložba slika Branka Dinića, akademskog slikara koji stvara već šest decenija. U ovom ciklusu radova koji su izloženi motivi su bube i larve, onakve kako ih Branko oseća, kako o njima misli i kako ih doživljava. Za Branka je motiv koji se na slici pojavljuje samo asocojacija ili apstrakcija. Ono što je primarno je to gusto tkanje satkano od linija, oblika, boja, tonova, ritmova, površina i njihovih odnosa. Slike su celovite, zvučne, koloristički bogate i pružaju sadržajan i prijatan optički doživljaj koji treba da pobudi i radoznalost.
Izložba se može razgledati do 4. juna.