51. Gitarijada:Otvoren rok muzej u Radul Begovom konaku

1. Gitarijada: U Radul begovom konaku danas u 18 sati, otvaranje Rok muzeja

U okviru 51. zaječarske Gitarije, danas će u Radul begovom konaku u Zaječaru u 18 sati, svečano biti otvorena izložba „Rok muzej“.

Rok muzej je napravila grupa entuzijasta i on osim stalne i putujuće postavke obuhvata i druge aktivnosti, edukacije, tribine, predavanja, radionice, projekcije tematskih filmova i tako dalje.

-Nemamo prava da rok kulturu prepustimo zaboravu – zbog sebe, a posebno zbog onih koji dolaze, kažu osnivači Rok muzeja.

Muzej rokenrola je potreban svakom ozbiljnom velegradu na svetu, jer od polovine dvadesetog veka naovamo nije postojala kultura koja u istoj meri poništava granice i afirmiše globalizam u najplemenitijem vidu. Dovoljno vremena je prošlo da stvari vezane za rokenrol postanu deo istorije, ali je još mnogo više ostalo za dalje napredovanje, grananje i usavršavanje, smatraju osnivači.